Opři se

Celkem přispěno:
0 8 0 1 5 0

Věnujeme se dětem z dětských domovů již přes 10 let. Pomáháme jim začlenit se do většinové společnosti.

Opři se

Opři se pomáhá dětem z dětských domovů

Za první polovinu roku 2022 jsme uspořádali 17 akcí, každé z nich se účastnilo okolo 10 dětí.

Na našich akcích vytváříme přirozené prostředí pro vznik blízkých vztahů mezi dobrovolníky a dětmi. Tyto vztahy jsou důležité, díky jim dobrovolníci mohou dětem úspěšně pomáhat, a to jak v době pobytu v dětském domově, tak i po odchodu z domova, kdy je start do života pro tyto děti nejtěžší.

Sportovní aktivity

V průběhu celého roku pořádáme pro děti různé sportovní a volnočasové aktivity. Věnujeme se lezení na umělé stěně, jezdíme na vodu, pořádáme cyklistické výlety a cyklotábor. V zimě jezdíme na lyže a na snowboard. Pohyb je zdravý a rozvojem fyzické dovednosti rozvíjíme v dětech i zdravého ducha a posilujeme jejich psychickou odolnost a pohodu.

Turistika a outdoor

S dětmi jezdíme nejen na jednodenní výlety, ale pořádáme pro ně v průběhu školního roku i víkendové pobyty. Jezdíme s nimi do přírody na výpravy, kde pro ně spaní pod širákem či v lese představuje výrazné vybočení z komfortní zóny a umožňuje odbourávat jejich strachy a špatné zážitky, které si s sebou nesou z minulosti.

Individuální podpora

Jednou z důležitých náplní je individuální podpora talentovaných dětí. Pomáháme získávat prostředky a organizujeme sbírky pro konkrétní děti z domovů. Naši dobrovolníci se věnují konkrétním dětem také individuálně v rámci tzv. hostitelské péče, kdy dítě nachází v dobrovolníkovi nový dospělácký vzor.

Proč pomáhat s LMC

Firma LMC se dlouhodobě věnuje podpoře dobročinných projektů. Jedním z nich je také náš spolek Opři se, ve které jako dobrovolník působí i jeden z jejich zaměstnanců, který pro děti organizuje víkendové volnočasové a sportovní aktivity.

Práce s dětmi z domovů je v ledasčem specifická a vyžaduje spoustu energie a trpělivosti. Jednou z důležitých věcí jsou ale také finanční prostředky, které si organizace Opři se musí shánět sama. Proto budeme rádi za Váš finanční dar, který spolu s námi pomůže vykouzlit úsměv na tváři ještě nejednomu dítěti z dětského domova.

Facebook: facebook.com/oprise

Číslo účtu: 2000222278/2010

Opři se

www.oprise.cz